Bez kategorii

Z dziennika poliglotki….. opowiadania językowe

Z dziennika poliglotki

 

1 stycznia

     Początek nowego roku. Czas ruszać do boju (oczywiście tylko językowego; żadnych krwawych walk). Za oknem śnieg, a w sercu wiosna zwiastująca rozpoczęcie kolejnego roku pełnego chwil z językami obcymi. Tym razem nie przygotowałam niczego specjalnego. Wszystko wydaje się dziać według pewnej rutyny. Nie dostrzegam żadnej zmiany między dniem wczorajszym, a dzisiejszym. Może tylko energia, która mnie otacza jest bardziej pozytywna. Jest to uczucie typowe dla pierwszych dni roku, kiedy to również poliglotka taka jak ja, ma wiele nadziei w sercu. Nadziei, która nie jest zmącona przez niepowodzenia językowe…. małe porażki, które nie pozwalają osiągnąć zamierzonego celu.

Jak co roku staram się sporządzić listę języków, którymi chciałabym się zająć. Chociaż nigdy nie udaje mi się wypełnić zadania do końca. Na drodze pojawia się wiele przeciwności, które jak sztormową pogodę należy przetrwać i spokojnie kroczyć do przodu. Ale po co myśleć o tym w tak piękny dzień – przecież mamy dzisiaj 1 stycznia …. Lepiej zastanowić się jak cudownie jest uczyć się tych wszystkich nowych słów, które powoli układają się w zdania mające jakiś sens, komunikujące rzeczy wartościowe lub też kompletne głupoty (prawdę mówiąc czasami tych drugich jest znacznie więcej). KONIECZNIE MUSZĘ TEŻ ZWÓCIĆ UWAGĘ, ŻEBY NIE POPEŁNIĆ TYM RAZEM TAK WIELU GAF !!! (lub nie dać się innym; kiedy próbują na mnie swoich żartów i małych gierek językowych; a niektórzy są w tym po prostu nieocenieni, nie wymieniając nazwisk).

Na koniec wypada tylko powiedzieć (ćwiczymy afirmację):

Jestem zwarta i gotowa na nowe językowe życie. Do dzieła! Uda się! Cel jest w moim zasięgu! Wystarczy tylko po niego sięgnąć!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s