Bez kategorii

Nowe propozycje blogowo-językowe

Wiosna zbliża się wielkimi krokami… Może jeszcze nie widać jej tak bardzo za oknem, ale odczuwamy już siłę zmian i nastrajamy się bardziej pozytywnie. Ludzie na ulicach wydają się jakby bardziej radośni. W związku z tym, aż chce się wprowadzić pewne zmiany także w przypadku nauki języków obcych. Jest to obszar ludzkiej działalności, który wymaga ciągłego motywowania się dla osiągnięcia zamierzonego celu, nieustanne pole rozwoju umiejętności osobistych. Od czasu do czasu potrzeba nam jednak zastrzyku nowej energii oraz wprowadzenia pozytywnych modyfikacji w naszej codziennej rutynie.

W związku z tym postanowiłam wprowadzić pewne zmiany na blogu. Będą się one wiązały, z jednej strony, z opracowaniem i wdrożeniem nowych cykli tematycznych, jak również stopniowym uruchomieniem określonych programów, pozwalającą zbudować społeczność językową. Niektóre z zaprezentowanych pomysłów, wymagają oczywiście, większego przygotowania, dlatego też wprowadzane będą stopniowo.

Poniżej znajdziecie krótki opis propozycji (na pojawienie się projektów w ostateczniej formie trzeba jeszcze poczekać):

Cykl „Zapytaj poliglotkę”

Pragnąć wyjść naprzeciw osobom uczącym się języków obcych, chciałabym przygotować cykl zawierający odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Mam nadzieję, że pozwoli mi to na bliższe poznanie czytelników oraz na wymianę spostrzeżeń i prowadzenie dyskusji o charakterze językowym.

Jeżeli trapią Was wątpliwości lub chcielibyście znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania, możecie już teraz się ze mną kontaktować.

Cykl „Porady poliglotki”

Chciałabym, aby część wpisów pojawiających się na blogu miała charakter praktycznych porad. Myślę, ze byłoby to pomocne zwłaszcza dla osób zaczynających dopiero swoją przygodę z nauką języków obcych. Ci z Was, trochę bardziej doświadczeni, mają z reguły wypracowane już własne metody i łatwiej jest im zdecydować się na tę optymalną.

Cykl „Porównaj to sobie”

Cykl ten może przypaść do gustu osobom znających dwa lub więcej języków obcych. Często bowiem w nauce kolejnego  przydatne okazują się informacje, które udało nam się zdobyć wcześniej. Szczególny wyraz kwestia ta znajduje  w przypadku języków należących do tej samej rodziny.

Gazetka językowa

Dodatek do wpisów zamieszczanych na blogu, będzie stanowić gazetka językowa – „Language jigsaw puzzle”. Początkowo, jej objętość będzie z pewnością niewielka, jednak później pojawią się dodatkowe kolumny i cykle tematyczne. Mam nadzieję, iż wraz z upływem czasu projekt się rozwinie, a zawartość będzie dla Was interesująca.

Cykl „Rozmowy poliglotki” – spotkania on-line

Ostatnim z pomysłów jest cykl „Rozmowy poliglotki”. Chciałabym, aby miały one formułę spotkań on-line. Nie wiem jeszcze do końca, jaką konkretnie formę przybiorą – czy będą to dyskusje prowadzone poprzez media społecznościowe, rodzaj komunikatora czy też w formie webinaru.

Dajcie znać, które z pomysłów Wam się podobają?

Co sami chcielibyście zmienić na wiosnę w Waszej nauce języków obcych?

Reklamy

2 myśli na temat “Nowe propozycje blogowo-językowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s