hiszpański · ogólne

Nuevo prisma – podręcznik do nauki języka hiszpańskiego

Ze względu na tematykę bloga, który poświęcony jest w całości językom obcym, postanowiłam umieścić pierwszy wpis dedykowany materiałom skierowanym do uczniów tj. podręcznikom, ćwiczeniom oraz książkom obcojęzycznym. Tym razem, mój wybór padł na podręcznik do nauki języka hiszpańskiego „Nuevo prisma C1”. Dlaczego akurat ten? Odpowiedź jest dość prosta. Na co dzień, w  nauce hiszpańskiego korzystam właśnie z tej serii, a po drugie już niedługo zaczynam przygodę z poziomem C1 (co bardzo mnie cieszy :)).

okladka-prisma

Ogólny opis

Podręcznik został opracowany przez hiszpańskie wydawnictwo Edinumen. Składa się z 12 rozdziałów, pozwalających opanować i ćwiczyć wszystkie niezbędne umiejętności (poszerzając przy tym zakres słownictwa oraz prezentując zagadnienia gramatyczne). Ponadto, na samym końcu podręcznika znajdziemy przykład zadań skierowanych do tych osób, które chciałby przystąpić do egzaminu z języka hiszpańskiego na poziomie C1. Dodatek ten pozwala nam przede wszystkim zapoznać się ze strukturą egzaminu, poprzez analizę poszczególnych zadań, ale także sprawdzić własne umiejętności.

Poza samym podręcznikiem w zestawie znajdziemy zeszyt ćwiczeń oraz dodatkowe zadania znajdujące się na stronie internetowej wydawnictwa. Po uprzedniej rejestracji mamy dostęp do testu obejmującego materiał z każdego rozdziału. W celu zaliczenia musimy zdobyć określony procent punktów.

Ocena podręcznika

Ciekawe tematy

Pierwszym z aspektów, które podobają mi się w tym podręczniku, ale także w pozostałych książkach z tej serii, jest ciekawy dobór tematów. Dzięki temu podręcznik nie jest nudny, cały czas mamy ochotę na uczenie się nowych zagadnień i łatwiej jest nam przełamać niechęć przed mówieniem. Poza tym, znajdziemy tutaj dość szeroki zakres słownictwa z różnych dziedzin, w tym całą rzeszę wyrażeń potocznych, które dodają kolorytu nauce.

tekst-prisma

Dobrze przedstawiona gramatyka

Kolejnym z pozytywnych aspektów podręcznika, jest prezentacja gramatyki. Pomimo, iż przypomina ona nieco formę tabeli, to nie jest tak do końca. W wersji międzynarodowej, gdzie mamy możliwość wpisania brakujących informacji na podstawie wcześniejszych zadań, musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski i w ten sposób uzupełnić schemat lub opisać daną zasadę, co ułatwia jej późniejsze zapamiętanie. Ponadto, często mamy za zadanie podać swoje własne przykłady, tak aby zastosować ćwiczoną w danym momencie strukturę.

gramatyka-prisma

Ciekawa szata graficzna

Kolejnym z elementów, który zachęca do nauki jest interesująca szata graficzna. Sprawia ona, że podręcznik zachęca do nauki szczególnie te osoby, które lubią posiadać książkę pełną kolorów i zdjęć, taką która cieszy oko. To wszystko sprawia, że z przyjemnością czeka się na kolejne tematy.

Możliwość wykonania dodatkowych ćwiczeń i sprawdzenia wiedzy

Ponadto, jak wspomniałam już na samym początku, przy omawianiu struktury podręcznika, ciekawym elementem jest dodatkowy zbiór zadań znajdujących się na stronie internetowej wydawnictwa. Oczywiście, aby z niego skorzystać musimy się zarejestrować oraz posiadać specjalny kod, ale później mamy możliwość oceny własnych umiejętności. Pomaga to w dostrzeżeniu nad którym z elementów musimy jeszcze popracować, a który udało nam się już opanować.

Zeszyt ćwiczeń

Również w zeszycie ćwiczeń, oprócz zadań służących do powtórki materiału znajdziemy, te przygotowujące do zdawania certyfikatu. Możemy więc pracować nad rozumieniem tekstu pisanego, wykonać ćwiczenia wymagające zrozumienia przedstawionych nagrań oraz podszkolić swe umiejętności w zakresie pisania i wypowiedzi ustnej.

Nie pozostaje nam zatem nic więcej, jak tylko zabrać się do nauki !

Jeżeli uczycie się języka hiszpańskiego, to z jakiego podręcznika korzystacie?

Co w nim cenicie najbardziej?

Reklamy

3 myśli na temat “Nuevo prisma – podręcznik do nauki języka hiszpańskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s